Ameliyat ve yara izlerinin tedavisi için kullanılan CO2 fraksiyonel lazer, derinin en üst tabakasına etki eder. Üst tabaka, lazer yardımıyla soyulur, lekeli ve izli yüzey böylelikle yok olur. Yüz, sırt, karın, göğüs gibi bölgelerde var olan izlerin giderilmesini sağlayan cihaz ile yüzeysel izlerin yanı sıra derin yara izleri ve ameliyat izleri de hafifletilir.

Lazer Ameliyat ve Yara İzi Tedavisi

Ameliyat Yara İzlerinin Tedavisi AnkaraSivilcelerden kalan izleri ve lekeleri, yara ve ameliyat sonrasında oluşan izleri yok etmek için CO2 fraksiyonel lazer kullanılır. Ameliyat sonrasındaki dikiş izleri, çoğu kişiye rahatsızlık verir. Özellikle de yüz bölgesinde yer alan izler, yaralanmalar sonrasında kalan lekeler, kişinin özgüvenini bile zedeleyebilir. Bu gibi durumlarda kullanılan lazer yardımı ile kişi izlerden arındırılır, eski cildine kavuşmuş olur.

Yüzünde, göğüs bölgesinde veya sırtında yer alan leke ve izlerden şikayetçi olan herkes lazerle ameliyat ve yara izlerinin tedavisi yönteminden faydalanabilir. CO2 fraksiyonel lazer aynı zamanda sivilce izlerinin, kırışıklık ve çatlakların giderilmesi gibi amaçlarla da kullanılabilmektedir. Estetik müdahaleler izleri yok etmede en etkili yöntem olarak bilinir. Cildiniz tekrar eski görünümüne kavuşur, üstelik tazelenir ve yenilenir. Kremler ve kozmetik ürünler, izlerin yok edilmesinde işe yarasalar da, bu süreç lazere oranla daha zahmetlidir ve uzun sürmektedir. Deri hassasiyeti ve hastalığı bulunan kişilerin, uygulama öncesinde doktoruna danışması önemlidir.

Ameliyat ve yara izlerinizin derinliğine, sayısına göre, seans sayısı ve uygulama süresi değişir. Her seansın ardından yüzde kırk oranında başarı sağlandığını düşünürsek, hafif izleriniz varsa bir veya iki seans size yeterli olacaktır. Derin ve büyük izlerde ise beş seans etkili olabilmektedir. En derin ve şiddetli izlerde bile toplamda iki ay, izlerinizden kurtulmanız için gerekli olan süredir. Fiyatlar da uygulama alanına göre değişkenlik gösterecektir.

Lazer İle Yara İzleri Silmeİzlerin olduğu bölgeye lazer atışı yapılarak uygulanan tedavide kullanılan CO2 fraksiyonel lazer, deriyi olası risk ve hasarlardan da korur. Isı nedeniyle oluşabilecek yanıklara karşı hassas bir cihazdır. İhtiyacınız doğrultusunda atış aralıkları ve sayısı belirlendikten sonra işlem uygulanır. Sonrasındaki üç aylık dönemde cilt kendini toparlamaya başlar, sonuç itibariyle de tekrar izsiz ve pürüzsüz bir görünüme kavuşur. Acılı bir işlem olmayan lazer yönteminde kişinin isteğine bağlı olarak uyuşturma yapılabilir. Kremler ve soğutma yöntemleri uygulanabilir. İşlem sırasında, lazer epilasyonda olduğu gibi ısı ve çarpma hissi hissedilir. Seans aralıkları ise işlemi yapacak uzman tarafından size bildirilir.

CO2 fraksiyonel lazer Ameliyat ve yara izlerinin tedavisi, ağrısız bir işlemdir. Sonrasında pansumana gerek duyulmaz. İlk bir haftada kızarıklıklar ve pullanmalar görülebilir ancak bunlar kişinin sosyalleşmesine engel olacak boyutta değillerdir. İlk birkaç günün ardından, eğer işlem yüz bölgesine uygulandıysa, makyaj yapılabilir. Güneşten korunmak ise, lazerle ameliyat ve yara izlerinin tedavisinde en önemli süreçtir. Dışarı çıkılmadan önce işlem bölgesi mutlaka koruyucular ile korunmalıdır. Şişlikler ve ödemler için buz uygulaması yapabileceğiniz gibi pullanmaların önüne geçmek için de günde üç dört kez, özellikle de duş sonrasında, antibiyotikli kremler sürebilirsiniz. Kalıcı ve derin yaralar oluşturmayan lazer yönteminden bir gün sonra duş almaya da başlayabilirsiniz. Ayrıca işlem bölgesini temiz tutmayı ve salisilik asit içerikleri ürünleri bir ay süreyle kullanmamayı unutmayın.