CO2 Lazer; cildin üst tabakasını soyarak, cildin yenilenmesi işlemini hızlandırmaktadır. Hızla yenilenen cilt önceden ciltte yer alan sorunlarında hızla iyileşmesini sağlamaya yarayan bir lazer türüdür.

Fraksiyonel lazer, Cildin hem üst tabakasına hem de alt tabakasına etki eden bir lazer türüdür. Bu lazer türünde ciltte soyulma işlemi yapılmaz.CO2 lazerin aksine bu lazer türünde mikro kanallar açılarak, küçük yaralar meydana getirilir. Bu yaralar zamanla kasılarak iyileşir ve ciltte; sıkılaşma ve izlerin giderilmesi gibi sonuçlar elde edilir. Fraksiyonel Lazer ile yapılan işlemler, cilt dokusuna termal hasar vermediğinden dolayı ciltte kızarıklık ve iyileşme süresi de en aza indirgenmektedir.

CO2 Fraksiyonel Lazer Kimlere Uygulanmaz ?

  • Hamilelere
  • Son 3 ayda izotretinoin kullanımı varsa
  • Deride halen aktif olan akne veya enfeksiyon varsa

CO2 Fraksiyonel Lazer İle Yapılan Lazer Uygulamaları

Lazer İle Sivilce İzi Tedavisi

İnsanların ergenlik dönemlerinde karşılaştıkları sivilce problemleri, ileri dönemlerde  yerlerini sivilce izlerine bırakmaktadır. Sivilce izleri tedavisi için kullanılan; kremler, ilaçlar vs. genellikle yanıt vermemekle birlikte olumsuz sonuçlar doğurabilmektedir.

CO2 Fraksiyonel Lazer ile sivilce izleri ameliyatsız bir şekilde tedavi edilmektedir. Kişinin cilt tipine ve izlerin ciddiyetine göre seanslar şeklinde lazer tedavisi yapılmaktadır. Tedavi sonrası kızarıklık süresi en aza indirgenir ve kişinin günlük yaşamına devam etmesi kolay hale gelir.

Lazer İle Ameliyat ve Yara İzleri Tedavisi

Yara izleri genellikle; kabarma veya kızarıklık şeklinde insan vücudunda yer almaktadır. Fraksiyonel Lazer ile bu kabarıklıklar yumuşatılarak deri seviyesine indirilebilir ve kızarıklıklar giderilebilir.

Lazer İle Ben Tedavisi

Benler, cerrahi müdahale ile alınabileceği gibi Fraksiyonel Lazer ile tedavi edilmesi de mümkündür. Ancak iyi huylu benler tek seferde lazer ile tedavi edilebilir. Lazer ile alınabilecek benler iyi huylu olmalıdır.

Lazer İle İz ve Çatlak Tedavisi

İz ve çatlakların tam olarak tedavisinin olmaması ile birlikte ancak lazer ile bu iz ve çatlaklar en aza indirgenebilmektedir.

Lazer İle Leke Tedavisi

Güneş, yaşlılık lekeleri ve çiller; lazer ile tedavi edilebilirler. Seanslar şeklinde tedavi işlemi gerçekleştirilir. Seans miktarı, cilt tipine ve leke boyutlarına göre değişmektedir. Yan etki ihtimali yüksek olan bir tedavi olduğu için lazer kullanımına dikkat edilmelidir.

Lazer İle Cilt Gözenekleri Sıkıştırma Tedavisi

Lazer ile cilt sıkılaştırma bir diğer adıyla; “gençleştirme” işlemi, doktorlar ve dermatologlar tarafından yapılmaktadır. Diğer tedavilerde olduğu gibi kişi kolaylıkla günlük yaşamına dönebilir. Tedavi esnasında ciltte ki, ağrıyı ve acıyı azaltmak için lokal anestezi uygulanabilir. Lazer sonrası işlemin yapıldığı yer bandaj ile sarılabilir. Lazer uygulaması sonrası olası enfeksiyonlar için merhemler veya losyonlar kullanılabilir. İşlem sonrası cilt güneş ışınlarından korunmalıdır. Cilt nemli tutulmalıdır. Tedavi başarısız olursa; ciltte yanıklar oluşabilir. Lazer ile gözenekleri sıkılaştırma veya gençleştirme işlemi her cilt tipine uygun olmayabilir. Öncesinde detaylı olarak doktora danışılması gerekir.

Lazer İle Gözaltı Morlukları Tedavisi

Gözaltı morlukları, günümüzde; insanlarımızın sosyal yaşantısını etkileyebilmekte ve psikolojilerini bozacak seviyelere gelebilmektedir. Diğer izlerde de olduğu gibi gözaltı morluğunda kullanılan; kremler, losyonlar vs. sonuçsuz kalmaktadır. Bu tedavi türünde Fraksiyonel Lazer uygulanması uygundur. Fraksiyonel Lazer ile morlukların renkleri açılır ve derinin altında ki bağ dokusu zenginleştirilir. Tedavi süresince az miktarda yanma hissi yanma hissi duyulmaktadır. Bu tedavi şekli 1 ay ara ile 3 seansa kadar sürebilmektedir. Tedavinin fiyatları yıldan yıla değişiklik gösterebilir. Yöntemin nasıl uygulanacağı, kaç seans olacağı, alt göz kapağına veya her ikisine mi yapılacağının, kararını doktorunuzun vermesi gerekir.

Lazer İle El Gençleştirme Tedavisi

Zaman içerisinde ellerimiz yaşlanmakta ve yıpranmaktadır. Yıpranmaya sebep olan başlıca etmenler; güneş, kimyasallar, soğuk hava vs.

Fraksiyonel Lazer ile düzenli olarak yapılan uygulamalarla elde ki kırışıklıklarda düzelmeler gözlemlenmektedir. Ortalama olarak 3 ya da 5 seans lazer uygulaması elde ki kırışıklıkları en aza indirgeyecek ve hatta belirsizleştirecektir.