Lazer dövme silme uygulamaları vücuttaki dövmelerin, Q Switched Nd YAG lazer yolu ile deriye zarar vermeden silinmesi işlemi lazerle dövme silme işlemidir. Deri altındaki koyu renkli dövme pigmentlerini parçalayarak yok eden cihaz yalnızca uygulama yapılan bölgeye etki eder ve herhangi bir zarar, yan etki barındırmaz. Üstelik mevcut bölgede lekelenmeye veya ize de yol açmaz.

Lazer Dövme Silme

Yapıldığında hoş gözüken ancak sonradan pişmanlık yaratan her boyuttaki ve renkteki dövmeleri silmek için kullanılan Q Switched Nd YAG lazer, ödüllü ve son teknoloji harikası bir lazer sistemidir. Üstelik cihaz, akne ve sivilce tedavisi, çil tedavisi, yanık ve güneş lekesi izlerinin giderilmesi, kırışıklıkların azaltılması gibi farklı işlemler için de uygundur. Q Switched Nd YAG lazer, cildi yenilemeye katkı sunan çalışma prensibi ile pişmanlık duyulan veya artık vücutta taşınmak istenmeyen dövmelerin tamamını veya bir bölümünü ortadan kaldırmak için birebirdir. Uygulama süresinin kısa, sonuçların ise etkili olması, cihazı popüler ve güvenilir kılmaktadır.

Lazerle Dövme Silme Hangi Alanlara ve Kimlere Uygulanmaz

Hamilelerde, cilt ve deri hastalığına sahip kişilerde, küçük yaş gruplarında, açık yara yüzeylerinde, et benlerinde, göz çevresinde uygulanması olumsuz sonuçlar verebilecek olan lazer dövme silme yöntemi, diğer bütün yaş grupları ve kişiler için uygundur.

Vücudun her bölgesindeki dövmeyi silmek için rahatlıkla uygulanabilir. Eğer çok hassas bir bünyeye sahip değilseniz uyuşturma ihtiyacı olmadan da işlemi uygulatabilirsiniz. Ancak lokal anestezi de lazerle dövme silme işleminde isteğe bağlı olarak uygulanabilmektedir.

Q Switched Nd YAG lazer, yaygın olarak dövmelerin silinmesinde kullanılan üst teknoloji cihazı olarak biliniyor. Koyu ve siyah renkli dövmelerde etkin sonuç veren cihaz ile renkli dövmelerde seans sayısı artabilir. Çünkü bilindiği üzere renkli dövmelerin silinmesi daha zordur. Özellikle sarı, ten rengi, beyaz, yeşil gibi açık renkler, silinmesi görece daha zor olan renkler arasında yer alıyorlar. Dövmenin olduğu bölgeye uygulanan lazer, deri altına etki ederek pigmentleri parçalıyor, bağışıklık sistemine karışan bu parçalar da vücuttan uzaklaştırılır. Siyah dövmelerin silinmesi, renkli olanlara göre daha kolaydır. Bu sebeple dövme yaptırmak isteyenler, ileride pişman olma ihtimallerini de göz önünde bulundurarak, siyah renkte dövmeye yönelebilirler.

İşlem sonrasında bölge mutlaka güneşten korunmalıdır. Ayrıca 1 gün süreyle pansuman ile kapatılır ve bu bölgeye suyun değmemesi gerekir. 1 günün ardından duş almaya başlayabilirsiniz. Fiyat ve seans sayısı ise dövmenin büyüklüğüne ve rengine, kişinin ten yapısına göre değişkenlik gösterir. Güneşin etkisinin az olduğu sonbahar ve kış ayları, lazer yardımıyla dövme sildirmek isteyenler için daha uygundur.

Seansların süresi ve sayısı, dövmenin boyutuna göre değişmekle birlikte, bir seansın maksimum 15-30 dakika sürdüğünü söyleyebiliriz. Hatta daha minik dövmeler için 5 dakikalık uygulama bile yeterli olabilir. 4-8 haftalık aralıklarla yaptırılması gereken lazerle dövme silme işlemi, toplamda 3-6 aylık bir sürede tamamen biter. Totalde 4 ile 8 seans, işlem için yeterli olabiliyor. Hatta 8 seansta, profesyonelce yapılmış çok büyük dövmelerin bile silinmesi tamamlanmış olur.

Lazer ile Ankara dövme silme fiyatları, işlem yapılacak alan genişliği dövmenin renk çeşitliği gibi etkenler belirleyici unsur olacaktır.