Lazerle El Gençleştirme

Yaşlanmaya bağlı olarak ciltte meydana gelen doğal değişiklerin yanı sıra dış etkenler de ellerimizin yaşlanmasını hızlandırmaktadır. Bu dış etkenlerin arasında aşırı sıcak veya soğuğa maruz kalma, güneş ışınları, ellerin kimyasallara sık sık temas etmesi ves. yer almaktadır.

Ellerin Yaşlanmasının Hangi Türleri Var?

Ellerin yaşlanması genelde iki farklı şekilde kendini göstermektedir. Birinci çeşit yaşlanma belirtisi derinin kırışması, lekelenmesi ve kuruması şeklinde ortaya çıkmaktadır. İkincisinde ise el derisinin altındaki dokunun yaşlanmaya bağlı olarak hacmini kaybetmesi yüzünden kemiklenme ve damarların ortaya çıkması gözlemlenmekdir.

Ellerin Yaşlanmasını Önlemek İçin Ne Yapmak Gerekir?

Ellerin yaşlanmasını önlemek için ilk olarak el bakımına özen göstermek gerekir. bunların başında ise güneş kremi kullanımı gelmektedir. Ellerin yıpranmasını, yaşlanmasını tetikleyen en önemli faktörlerden başında güneş ışınları gelmektedir. Vücudumuzun diğer bölgelerine güneş kremi sürmemize rağmen söz konusu ellerimiz olduğunda aynı özeni göstermiyoruz. Güneş kremini ellerimize sürerek güneşin zararlı ışınlarından korunabilirsiniz.

Ellerinizi korumak için yapmanız gereken en önemli şeylerden biri de ellerinizin kurumasını önlemektir. Ellerin yıpranmasını tetikleyen en önemli şey ellerin kurumasıdır. Bunun önüne geçmek için nemlendirici kremler kullanılması, elleri tahriş edecek kimyasal ürünlerden uzak durulması gerekir. Alkol, sigara kullanımı da cildin yaşlanmasını hızlandıran etkenler arasında yer almaktadır.

Ellerin Daha Genç Bir Görünüm Kazanması İçin Uygulanan Tedavi Yöntemleri

Ellerin daha genç bir görünüm kazanması için uygulanan tedavi yöntemleri arasında CO2 Fraksiyonel Lazer tedavisi öne çıkmaktadır. Bazı destekleyici tedavilerle birlikte ellerinizdeki lekeler giderilecek, kırışıklıklar ortadan kalkacak ve elleriniz daha genç bir görünüm kazanacaktır.

CO2 Fraksiyonel Lazer ile El Gençleştirme Tedavisi

CO2 Fraksiyonel Lazer El gençleştirme tedavisi derinin üst ince katmanına ısı verilerek buharlaştırılması işlemidir. Bu ısı lazer ışınları sayesinde verilmektedir. Lazer ışınları farklı dalga boylarıyla uygulanır ve böylece, farklı ısı düzeyleri ortaya çıkar.

Fraksiyonel Lazer Tedavisi Ellere Ne İçin Yapılır?

CO2 Fraksiyonel Lazer tedavisi ellere daha genç görünüm kazandırılması için yapılır. Ellerdeki kırışıklıkların ve lekelerin giderilmesi için en uygulanan en başarılı tedavi yöntemidir. Bu tedavi yöntemi sayesinde eldeki kırışıklar ve lekeler giderilir, daha genç bir görünüm kazandırılır.

Kimler CO2 Fraksiyonel Lazer Tedavisi Olabilir?

Gebe veya emzirme döneminde olanlar, cildinde lazerle tedaviye engel olacak herhangi bir sorun bulunan kişiler dışında ellerinin görünümünden rahatsız olan herkese CO2 Fraksiyonel Lazer ile El Gençleştirme uygulanabilir.

Fraksiyonel Lazer Tedavisi Nasıl Yapılır?

Anestezik özelliğe sahip kremin sürülmesiyle kişi işleme hazır hale getirilir. Daha sonra cildin üst ince katmanı lazerle ısı verilerek buharlaştırılır, küçük kırışıklıklar ve açık renkli lekeler giderilir, derin kırışıklar ve koyu renk lekeler ise daha az belirgin hale getirilir. Tedavi sürecinde herhangi bir acı hissetmezsiniz.

İşlem Ne Kadar Sürüyor?

CO2 Fraksiyonel Lazer Tedavisi 30-45 dakika süren bir işlem yapılır. El gençleştirme uygulamalarında 1-2 seans yeterlidir. Seanslar arasındaki süre ise 1-1.5 ay arasında değişmektedir.

Tedavi Süreci

Tedavi öncesinde bir ay güneşlenme ve solaryumdan uzak durmak gerekir. Kanı pıhtılaştıran ve ışığa duyarlılığa yol açan ilaçlar kullanılmamalıdır. Tedavinin ardından bir gün duş almamak gerekir. 1 gün sonra ılık suyla duş alınabilir. İlk beş gün boyunca kızarıklıklar ve küçük kabuklanmalar göze çarpar. Bu süre zarfında doktorun tavsiye ettiği nemlendirici kremler kullanılmalıdır. İlk haftadan sonra alttan sağlam derinin ortaya çıkmasıyla birlikte cilt sıkılaşır ve elleriniz daha genç bir görünüm kazanır.