Lazer karbon peeling uygulaması kısaca cilt yenileme ve gençleştirme işlemi olarak tanımlanabilir. Bu işlem son dönemlerin en popüler cilt yenileme işlemlerinden olup lazerle yapılması nedeniyle oldukça hızlı ve etkilidir. Karbon peeling uygulamasında Q Switched Nd Yag Lazer kullanılır. Bu lazerin en önemli özelliği nano saniye gibi saniyenin milyarda biri kadar kısa bir süre içinde atış yapabilmeleridir. Bu sayede ciltte hasar meydana gelmeden derin dokuların tedavisi yapılabilir. Bu aletin karbonla birlikte uygulanması sayesinde ciltte oluşan gözeneklerin içerisinde ses ve ısı dalgaları etkisi daha fazla olur. Medikal estetikte kullanılan bu alet ile gençleşmek ve cildini yenilemek isteyen herkes karbon peeling uygulamasını yaptırabilir.

Lazer Karbon Peeling

Karbon PeelingSon zamanlarda hızla gelişen teknoloji ve yapılan bilimsel çalışmalardan elde edilen veriler ışığında açığa çıkan sonuç lazer teknolojilerinin hayatımızın neredeyse her alanında kendine yer edinmiş olmasıdır. Bu alanların en önemlilerinden biri de sağlıktır. Lazer teknolojilerinin cilt sağlığı ve güzelliği amaçlı kullanım alanları bir hayli geniştir. Bunlardan biri de lazer karbon peeling uygulamasıdır.

Karbon peeling uygulaması yüz bölgesi ile ilgili pek çok şikayetin tedavisinde kullanılır. Bu işlem ile aşağıdaki tedaviler yapılabilir:

 

 

  • Gözenek sıkılaştırma
  • Aktif akne (sivilce) tedavisi
  • Yüz bölgesinde bulunan (güneş lekeleri, melasma, çiller, doğum lekeleri gibi) lekelerin tedavisi
  • Eski sivilce izlerinin tedavisi
  • Orta yaş ince kırışıklıklarının ve sarkmaların tedavisi (antiaging)

Lazer karbon peeling uygulaması, cildini taze bir görünüme kavuşturmak ve gençleştirmek isteyenlere, leke, kırışıklık, sarkma, cilt matlığı, gözenek genişliği gibi şikayetleri olanlara uygulanır.

Lazer karbon peeling işlemi öncesinde yüz bölgesi güzelce temizlenerek gözenekler yumuşatılır ve açılır. Ardından cilde karbon solüsyonu uygulanır. Bu şekilde 10 dakika bekletilir. Bunun sebebi karbon solüsyonunun yağ bezlerine ve gözeneklere daha iyi nüfuz edebilmesini sağlamaktır. Sonrasında ise lazer uygulamasına başlanır. Bu işlem oldukça basit, etkili ve acısızdır. Lazer uygulamasının ilk aşamasında ısıtma fonksiyonu ile çalışılır. Bu sayede karbon solüsyonunun gözeneklerin içlerine ve cildin altına iyice girmesi sağlanır. Uygulamanın ikinci aşamasında ise Q Switched Nd Yag mod kullanılarak karbon yapıların tamamı patlatılır, buharlaştırılır ve temizlenir. Isı artışının uyardığı ses dalgaları gözeneklerin refleks olarak kapanmasını sağlar. Bu işlem son derece kolay, ağrısız ve etkilidir.

Lazer Karbon Peelingİşlem öncesi cilde karbon sürüldüğünde bekleme süresi 10-15 dakikadır. Lazer ile çalışma da yaklaşık 15 dakika sürer. Yani toplamda sadece yarım saatte işlem bitmiş olur. Tedavi hastaların ihtiyacına göre 7-14 gün ara ile 5-10 seans arasında uygulanabilir. İlk tedaviler 1-2 haftada bir, sonraki tedaviler ise ayda bir olacak şekilde uygulamaya devam edilir. İlk sonuçlar 2-3 hafta sonra gözlenmeye başlanır. Fakat ilk uygulamadan hemen sonra bile ciltteki canlılığın arttığına şahit olunabilir.

Lazer karbon peeling yapılan kişinin işlem sürecinde dikkat etmesi gereken bazı hususlar vardır. Yaz mevsiminde bu işlemi yaptıracak olan kişilerin aynı gün içerisinde güneşlenmemesi gerekiyor. Aynı zamanda yüksek faktörlü güneş kremleri ile de önlemlerini almalılar. Uygulama sonrasında aynı gün içinde sıcak su ile banyo yapmamaya dikkat göstermeleri gerekiyor. Kısacası lazerle karbon peeling yaptıranların yapması gereken mümkün mertebe sıcaktan kaçınmaktır. Ankara Karbon peeling fiyatları hakkında daha detaylı bilgi almak için forumlarımızdan sorularınızı bizlere iletebilirsiniz.